Pěstování malin v zemi

bushMalina – samoopylovaná mnoha zahradníky, dlouhá polovina keřů, plodná s voňavými, užitečnými a chutnými bobulemi.

Nadzemní část závodu:

 • Mladé větvičky rostou letos v létě;
 • střílí s hustou, ztuženou kůrou, druhý rok života, je na nich jsou tvořeny bobule.

Podzemní část:

 • kořenový systém s puškami, které se na něm zformují, z nichž pozdější výhonky rostou – potomstvo;
 • část kmene, která je pod úrovní půdy s vytvořenými pupeny. Vetvící se z takových ledvin jsou výhonky nahrazení;
 • podřízené kořeny.

Pomoc! Maliny obsahují různé aktivní složky: fruktózu, glukózu, celulózu, pektiny, barviva a třísloviny, vitamíny, karoten, draselné a soli mědi, fytosterolů, β-sitosterolu. A také existují kyseliny: mravenčí, citronové, salicylové, listové a jablečné. V souvislosti s takovou bohatou kompozicí má bobule výrazné antiseptické a antipyretické vlastnosti.

Agrotechnika pro pěstování malin

Na fotografii je kořenový systém malinSprávné zemědělské pěstování malin zahrnuje nejen přímé pěstování rostlin, ale také výběr pozemků pro malinové keře, přípravu půdy, sazenice a semena, nejlepší volbou pro danou hnojiva plodiny a samozřejmě, dodržování zalévání režimem.

Příprava místa

Důležité! Pod malinami nejsou vhodné jako suché vysoké plochy a místa s nadměrným zvlhčením půdy (nížiny, rokle). V prvním a druhém případě rostliny trpí různými chorobami, které významně snižují výnosy. Tato kultura dobře roste, rozvíjí se a plodí na lehkých a středně odvodněných hlínách, stejně jako písčité hlinité půdy s rezervou humusu, vody a minerálních prvků.

Umístění a funkce webu jsou důležitými faktory, které by měli zahradníci věnovat pozornost, aby zvýšili výnosy při pěstování malin:

 • na prvním místě místo pod malinami musí být dobře větrané, ale ne otevřené všem větrům. Je vhodné zvolit místo v rohu zahrady nebo kde keře na jedné straně bude uzavřena plotem nebo zdí, zde však existuje jedna námitka – keře jsou zasazeny ne blíže než 50 cm k jednostrannému ochrany (zeď, plot). V tomto případě rostliny jsou volně foukané vzdušnými hmotami a netrpí silnými poryvy větru;
 • při plánování malinových agrotechniků se doporučuje mít řady křovin od severovýchodu k jihozápadu nebo od severu k jihu;
 • stínování a špatných světelných podmínkách, například tím, že výsadba mezi řadami stromů, také není dobré, protože za těchto podmínek mladé větve (výhonky substituce a potomků) je extrémně roztažen v růstu, zatemňovat rodící větve. V souladu s tím, období růstu, jakož i období, vegetace podstatně zpožděn a rostlina nemá čas, aby plně připravit na chladném počasí, navíc zvyšuje riziko onemocnění;

Poradenství! Zkušení zahradníci jsou doporučeni, aby rostliny řady malin po cestách v přední zahradě nebo v blízkosti brány. Zde je zpravidla vždy dostatek světla a péče o maliny více, protože rostliny jsou neustále “v dohledu”.

vykopat zemi pro malinyPůda. Před naplněním malin se příprava půdy zahrnuje kopání, uvolňování a včasné nanášení hnojiv:

 • vybrané místo je vykopáno do hloubky 32 cm (průměrná délka bajonetového bajonetu) nebo mírně větší;
 • plevele jsou odstraněny;
 • hnojiva – na pozemku o rozloze 3 m² se připraví směs 12 kg humusu, 80 g draslíku a 170 g superfosfátu;
 • půda je znovu vykopaná, pak uvolněna;
 • připravené zákopy nebo otvory pod kruhy. Schéma výsadby může být odlišná, tento indikátor závisí na zvolené odrůdě a uspořádání řádků (jeden nebo více paralelních) – 2,5 × 0,5 m, 1,8 × 0,7 m.

Pěstování malin ze semen

Důležité! Při pěstování malin od semen je nutné vzít v úvahu, že veškerý vysazený materiál vyklíčí více než 50% a vlastnosti výsledných rostlin se mohou výrazně lišit od původních rostlin. Tuto metodu zpravidla využívají chovatelé k chovu nových odrůd.

Výroba inokula

 1. Aby bylo zajištěno kvalitní osivo a toto zvýšení klíčivosti, je nutné vybrat pouze zralé, a dokonce lépe, přezrálé bobule.
 2. Jemně vytlačte šťávu z bobulí, pro tento účel můžete použít malé síto.
 3. Výsledná kaše může být vložena do nádoby a naliata studenou vodou. Mícháme. Poté budou semena figuríny plavat, mohou být bezpečně vyhozena. Opakujte postup 5.
 4. Vysušte semena na větraném, teplém místě. V takovém případě je třeba zajistit, aby na osivo nedošlo k přímému slunečnímu záření.

Výsadba osiva

 1. Technika rostoucích malin od semen závisí na době setí, tj. jaro nebo podzim:
  • podzim – výsev se provádí v otevřené půdě, hloubka uzávěru je 2 cm, semena jsou pokryta směsí písku a humusu, součásti jsou odebírány ve stejných množstvích;
  • jar – nejlepší výsledky poskytují předběžné klíčení semen v konvenčním sazenicovém tanku. Půdní substrát se připravuje z písku, zahradní půdy a rašeliny, všechny složky by měly být v poměru 1: 1. Hloubka výsevu v krabici 4-6 mm. Dále pravidelné zavlažování vodou jednou za 4 dny a oplodnění roztokem močoviny každých deset dní.
 1. Výsadba semenáčků vyklíčených doma v otevřeném terénu se provádí v upravené půdě podle obvyklého schématu.

Poradenství! Chcete dostat dobrou sklizeň, ale žít v severní oblasti, kde je studené, krátké léto? – Pokuste se růst maliny ve skleníku. Taková technika umožní dosažení teplotního režimu co nejblíže ideálu pro tuto kulturu.

Sazenice maliny v hrncích

Pěstování malin podle Sobolevovy metody

Hlavním rozdílem mezi kultivací malin podle metody Sobolev je tradiční metoda ořezávání větviček, které se vyrábí ve dvou fázích:

 1. Pružina (koncem května) – v horní části loňských větví, zejména, bočních a centrálních výhonky, řezané na 5-14 cm Tento postup usnadňuje tvorbu většího počtu stonků, zvýšit produktivitu a významné životní prodloužení rodit ..
 2. Podzim – vrcholy jsou rozřezány na dobře rozvinutý pupen (cca 8-14 cm) u klíčených výhonků prvního roku, délka prořezávání závisí na odrůdě.

Takovéto agrotechnické přijetí přispívá k vytvoření bush, usnadňuje péči a zvyšuje růst zbývajících větví. A je důležité, aby se pod výhonky vynořily další pupeny, ze kterých se tvoří boční větve.

Řezání malin podle Sobolevovy metody

Jak vyrůst maliny Sobolevovou metodou – tipy a nuance

Zahradník se často ptá: Jak rostou maliny Sobolevovou metodou? Jaké potíže a nuance mohou vzniknout tímto způsobem rostoucích malin? Co a kdy dělat a co nemůže být kategoricky?

A tak, v pořádku – rady a doporučení:

 1. První, jarní prořezávání je včasnost, to je hlavní slovo při provádění tohoto postupu. Nejlepší čas – konec května, vrcholy jsou oříznuty ve výšce výhonků, který je v rozmezí od půl metru do jednoho metru. Pro zbývající období před chladným počasím, 4-6 horní levá ledvina, probudit a rozvíjet do bočních větví, a že je důležité, aby se objevily na ledviny Boční vyspet mít také čas a připravit na zimu.
 2. Varietní výběr – měli byste vědět, že metoda je určena především pro:
  • odrůdy s nízkou schopností uniknout;
  • 3-4-leté rostliny;
  • stárnutí, špatně tvarované výhonky, rostliny.

Odrůdy s intenzivním růstem velkého počtu potomků a stříhání výhonků před aplikací metody Sobolev vyžadují výrazné ztenčení. Metoda zahušťující keře výrazně snižuje účinnost a přispívá k rozvoji onemocnění, jako je hniloba a fialové skvrna, jakož i poškození rostlin kmenových mouchy MIDGE a malin.
ozdoba malin na zimu

Základní pravidla péče o maliny podle Soboleva:

 1. Navzdory tomu, že závod preferuje vlhkou půdu, nadměrné zamokření je nepřijatelné, protože to vede k hnití kořenového systému, vznik nemocí a protáhla se na růstu větve. K udržení požadované vodní bilance se provádí mulčování čerstvým koněm nebo kravským trupem. Mulčovací tloušťka vrstvy 15 cm, jež jsou distribuované půdy v blízkosti malinové keře, po vodě úzkými formy husté kůry, která si zachovává vynikající vlhkost a nakonec se rozložit, je vynikající hnojivo pro rostliny.

Poradenství! Pokud není možné hnůj zakoupit, mulčování lze provést rašelinou, hoblinami, pilinami nebo kompostem.

 1. Na jaře a na začátku letních období musí půda pod malinami uvolnit. Udělejte to velmi pečlivě, což ovlivňuje půdní vrstvu do hloubky nepřesahující 3 cm, jinak byste mohli poškodit kořenový systém a mladé jemné výhonky.
 2. Na podzim, před spánku všechny rostliny ohnout dolů k zemi (vzdálenosti od větve až k zemi 40 cm) prishpilivayut dřevěných praky, a jsou pokryty krycím materiálem.
 3. Každých 2-3 roky je nutné přidat do půdy hnojení, nejvhodnější pro tyto účely je humus, hnůj a minerální hnojiva. Když jsou kombinovány, tj. zemědělské techniky současně zavádění organických a minerálních hnojiv, doporučuje dávky jak polovinu, na 1 m² – 3 g dusíku, 1,6 kg hnoje, 4 g draslíku, a 3 g fosforu.

Tajemství rostoucích malin v zemi – video

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

24 + = 34