Pěstování mrkví na Mitlajderu

Velká mrkevMrkev je mrazuvzdorná plodina, která snadno snáší malé mrazy. Ale dosáhnout i velkých kořenových plodin je velmi obtížné, pokud:

 • na začátku vegetačního období nemá mrkev vlhkost;
 • od druhé poloviny vegetačního období, naopak, dochází k nadměrnému zalévání;
 • půda na místě má kyselou reakci;
 • Půda není dobře zpracována, obsahuje cizí příměsi a hrudky.

Jak pěstovat velkou mrkev, pokud je předměstská oblast v bažinaté oblasti nebo je půda pod zahradou skalní?

Mitlajderova metoda se může stát dobrou pomocí jak v této situaci, tak v případě špatně kyselých půd.

Uspořádání postelí pro mrkev na Mitlider

Montáž lůžek na MitlajderuAgrotechnika pěstování mrkve touto metodou se málo liší od pěstování jiných zeleninových plodin, ale některé rysy stále existují.

 • Při přípravě lůžek k setí mrkve je oblast opatrně vyrovnána a válela se pod mrkev po dobu nejméně 30 cm, přičemž zvláštní pozornost je věnována odstraňování kamenů a oddenků.
 • Poté je místo rozděleno na proužky o délce 45 cm, které budou mezi budoucími lůžkovými průchody šířky 75 až 105 cm.
 • Mittlajder nabízí vybavení lůžek v délce od 3 do 18 metrů. Optimální velikost v příměstské oblasti je však 4,5 metrů.
 • Aby každá rostlina získala maximum světla, doporučuje americký rostlinný chovatel, aby se od východu k západu přísně zasazoval.
 • Správné uspořádání lůžekV tomto případě by vysoké plodiny, například okurky nebo rajčata, neměly zakrývat dolní vrcholy mrkve nebo řepy. Proto plánováním výsevu mrkve podél Mitlajderu se na jih od vysokých rostlin umístí nízkoprahové plodiny.
 • Když jsou plánovány výsadby, začnou se organizovat samotné hřebeny, které podle teorie Mitlider jsou omezeny na hrbolky o výšce 8-10 cm.
 • Pokud jsou takové korálky z půdy, jejich šířka by neměla přesáhnout 5 cm, půda mezi nimi se vyrovnává a je připravena k setí.

Mrkev na Mitlajderu v kontejnerech

Velkorysá sklizeňPraktické Ruská letní obyvatelé ukázal, že je mnohem jednodušší, aby se trvalý umělou bariéru břidlicových desek nebo DSP, stejně jako ke zvýšení postele nejsou 10 cm, jak je doporučeno Mitlayder, a je mnohem vyšší. U mrkve, účelem pěstování, která získává velké kořeny, by výška takových krabic bez dna měla být nejméně 20 cm.

Nádrže instalované na plochém, bez plevele jsou vyplněny lehkou, volnou půdní směsí. Mittlajder nabízí v nejjednodušším případě použití pilin a písku v paritě 3: 1 nebo k vyplnění krabic s oplodněnou půdou. Schéma výsadby mrkve na Mitlajderu v tomto případě je uloženo. Když je sklizeň odstraněna, před příští sezónou je půda doplňována pouze.

Tento přístup vážně šetří čas na údržbu výsadby, snižuje spotřebu hnojiv a zavlažovací vody. Základní pracovní náklady klesají v prvním roce, kdy je zahrada organizována pouze.

Vlastnosti výsevu a hnojení mrkve

Na dobře vyrovnaných lůžkách o šířce 45 cm se mrkev osije ve dvou řadách.

A zduřené semena usnadňující práci mohou být smíchány s pískem nebo pilinami a pak se zasety v mělkých brambořích po stranách. Vzhledem k tomu, že hloubka výsadby mrkve je nízká, mohou semena během eroze erodovat a napojit do půdy. Aby se tomu zabránilo, je povrch země pokrytý žíněním nebo volným netkaným materiálem.

Kobylka od MitliderPři ranném setí se úhledný hřeben s vysokými boky břidlice nebo silných krabic snadno skrývá pomocí:

 • polokruhové obloučky o délce 150 cm z ocelových drátů;
 • pokrývající materiál nebo film o šířce 120 cm.

Využitím vysokých úzkých hřebenů je možné získat skorý sklizeň mrkve nejen v prostředním pásmu, ale i mnohem dále na sever.

Výběr odrůd mrkve pro úzké hřebeny

Mrkva pěstovaná MitliderPro kultivaci podle metody Mitlajdera jsou vhodné četné odrůdy se středně dlouhou kořenovou plodinou. Mezi nimi je mrkev v Nantes, na jejímž snímku je dobře vidět hladký zaoblený kořen dlouhý 20 cm. Taková mrkev má nejen vysoké chuťové vlastnosti, ale také vysoký výtěžek.

Dobré výsledky získává “Krása podzimu”. Jedním z nejvíce populární mezi autodopravci stupňů – mrkev „Losinoostrovskaya 13“, ve svém stanovisku rovněž zaslouží pozornost zahradníků možnostech vzdělávání Mitlaydera metodu pro pěstování této plodiny.

S vysokou délkou postele 4,5 metru s dostatečným napájením a horním obvazem můžete získat až 40 kg kvalitních kořenových plodin.

Vlastnosti mrkvového krmení na Mitlajderu

Lůžko po hnojeníPo týdnu začínají plodiny oplodnit. Množství hnojení závisí na konkrétní zahradní plodině. U mrkvy po celou vegetační dobu, 4 nebo 5 aplikací hnojiv.

Tradiční zemědělci, kteří dodržují tuto metodu, používají dva typy hnojiv.

 • Složení první směsi zahrnuje: dusík, fosfor, hořčík, molybden a draslík. Na metru hřebene pro týdenní hnojivo použijte 60 gramů hnojiva. Pro kyselé půdy se do směsi přidává vápno a síran vápenatý se smísí s alkalickými zeminami.
 • Jako druhou směs, která byla použita před výsevem, můžete použít komplexní hnojivo ROST-2. Pokud je v lokalitě převládá světlá půda s vysokým obsahem písku a písčité hlíny, metr postele bude vyžadovat 100 gramů tohoto hnojiva. U hustých, těžkých půd se spotřeba hnojiv musí zdvojnásobit.

Zeleninová zahrada na MitlajderuVážným důrazem v jeho technice, Jacob Mitlajder pravidelně používal velké množství minerálních hnojiv. Ruský trh zahradníky, položit otázku: „Jak pěstovat velký mrkev“ pro studium amerického zkušeností dospěla k závěru, že bezohledné používání chemických látek a různých přísad mít negativní vliv na chuť mrkve a trvanlivost.

Proto je minerální hnojení někdy nahrazeno organickými hnojivy a infuze jsou doplněny zelení trávy, kompostu, hnoje, popelu a humusu. Dobré výsledky se dosahují aplikací humátu draslíku během prvního krmení. Například mrkev “Losinoostrovskaya 13 na reakce na takové stažení reaguje s pevným přírůstkem plodiny.

Pomoc při péči o výsadbu jsou buriny, které se objevují v mezery. Po sekání se zelený odpad přenáší na mulčování.

Zelenina pro Mitlajderu – video

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

31 + = 39