Pěstování řepy v zemi na otevřeném terénu

Stolová řepa z vaší zahradyJe úžasné, kolik musí obchodník znát, aby jeho práce byla šťastná, výroba byla čistá od chemikálií a sklizeň je dostačující k uspokojení ročního požadavku. Jednou z nejrozšířenější zeleniny je stolní řepa. Není možné si představit zahradu bez zahrádky. Jenže to nefunguje pro všechny letní obyvatele. V kultivaci řepy v zemi se vyskytují jemnosti, které potřebujete znát, abyste získali lahodnou kořenovou plodinu s dobrým zachováním.

Agrotechnika jídelní řepy

Dodržování střídání plodin v předměstské oblastiSada opatření, která vám umožní získat maximální množství užitečných prvků a dát dobrou sklizeň, se skládá z několika fází:

  • výběr semen a jejich příprava na setí;
  • zakořenění;
  • očkování a péče o sazenice;
  • pěstování kořenových plodin;
  • kontrola škůdců;
  • sklizně a její zachování.

Otevřené lůžka z červené řepy

Při výběru místa pod postelí musíte vědět, že místo by mělo být slunečné, země je volná a úrodná. Hlavní podmínkou pro získání dobrých rostlin řepy při pěstování na poli, je vzácný Rozestupy v řadě, není menší než 25 cm a mezi okopanin není menší než 10 cm. Čím více, tím lépe. Ve stísněných podmínkách šedesáti takových míst je málo, a pokud si stále myslíte, že je třeba pozorovat rotaci, volba místa je obtížná. Existují dva zásuvky, které sejí na úzkém hřebenu podél Mitlajderu nebo podél římsy lůžek s jinými plodinami.

Řepa patří k kulturám půdních samo-extraktorů. Pěstování ve stejném roce na stejném místě nemůže být, sklizeň bude výrazně nižší než ostatní předchůdci.

V závislosti na době setí a oblasti jsou vybírány repa. Pro podzimní výsadbu je možné vzít odrůdu Podzimnyaya A-474. Pro získání válcového ovoce je k dispozici válce. Existují dobré odrůdy – Gribovskaya, egyptský, Pablo a další. Při výběru semen je třeba dbát na jejich zbarvení. Pokud mají semena netypická barva, znamená to, že jsou již připraveny k setí.

Secí řepa a péče o mladé rostliny

Semena řepyJednoduchá semena představují odtok několika semen v jednom balení. V tomto případě je nutné ošetřit inokulum v jakémkoli růstovém stimulátoru a nechat ho v surové formě pro dimenzování po dobu jednoho dne. Výsev semen se provádí do hloubky 2 cm se vzdáleností 5 cm. Při klíčení semen v hnízdě nechte pouze silnou sazenici. V budoucnu, když se v zemi pěstuje cukrová řepa, je často zředěna pro konzumaci vitamínových zelených látek.

Péče o osivoPříprava půdy k setí začíná na podzim. Budoucí místo je dobře naplněno kompostem, superfosfátem a chloridem draselným. Kompost se vloží do zahrady. Bude nadbytečné zasít skvrnu na podzim s 3% roztokem síranu měďnatého. To nám umožní zničit spory plevele a současně zajistit půdu s mědí, ve které řepa potřebuje.

Podzimní výsev se provádí v listopadu, kdy je půda již zmrzlá na dříve připravených drážkách. Kořenové plodiny budou muset být používány jako časné greeny. Výrobky podzimnego výsevu nejsou vhodné pro skladování. Pro zimní skladování je řepa zaseta koncem května a později. V zahřáté půdě se kořenová plodina dobře rozvíjí a rychle hromadí listovou hmotu. Často letní obyvatelé jsou vysazeni na trvalé místo semenáčů řepy. Tato metoda vám umožní získat produkt dříve.

Výsadba v otevřené půdě semenáčků řepyZvláštní pozornost při pěstování a péči o řepu je dána první fázi růstu. Ředění výhonků nebo péče o slabé rostliny vysazené v sazenicích je kritickým obdobím. V tuto chvíli mohou škůdci a nemoci napadnout rostlinu. Klíčky by se proto měly napojit, popraskat popelovkami nebo práskat.

V tomto období nemůžete používat mikrobiologické léky. Kořenový systém pěstovaných rostlin je stále zraněn a neměl by být ovlivňován bakteriemi. Proto se chemické přípravky používají po dobu dvou týdnů, je-li to nutné. Dáváte-li přednost drastickým opatřením, pak proti hmyzu během jejich masové vzhledu se obvykle používá insekticidy a proti houbovým chorobám nebo oksihom fitosporin v povolených dávkách.

Tvorba růžice a kořenů

Tvorba růžice a kořenůK tomu, aby se rostlina rychleji rozvíjela, je na začátku po ztenčení dáváno dusíkaté hnojení. Lahvička močoviny se chová v 10 litrech vody a hnojení se provádí na vlhké půdě. Poté jsou rostliny jemně uvolněny a vyčištěny bez poškození kořenového systému.

Množství atmosférických srážek ukáže, jak často se řepa opracovává na otevřené půdě. V každém případě řepa potřebuje jedno nebo dvě hluboké zalévání během vývoje. Zbytek zalévání půdy udrží vlhkost. Půda nepřehýbejte. Kořen může být ztuhlý nebo prasklý. Ale v posledních třech týdnech před čištěním není potřeba napájení a krmení řepy.

Při vytváření rostliny potřebuje několik dalších hnojení. Když rostlina shromáždí růžici, bude to prospěšné pro listové oblékání s mikroferozery a kyselinou boritou a to i po dvou týdnech. Dvakrát za sebou je potřeba napojit rostliny na slanou vodu a rozpustit lžičku soli v kbelíku s vodou. Při plnění kořenových plodin se velikost ořechu používá hnojivo Agricola-4 nebo draselné a superfosfátové hnojiva. Dusík se hromadí v řepě, zhoršuje skladování a chuť, takže když se nepoužívá, nepoužívá se.

Bór a sůl jsou nezbytné pro rozvoj kořenových plodin. Rodilý ze Středozemního moře, řepa jako krystalky soli přinesené mořským vzduchem. Sůl přidá sladkou řepu a bór chrání kořenovou plodinu před černými vředy z phomózy.

Odstraníme řepu pro uloženíRostlina při plnění stoupá nad zemí. Potřebuji repku? Na rozdíl od mrkve a brambor kořenová plodina nehromadí solaninu z působení světla, nemění chuť. Proto není nutné vybírat repu. Kdy se sklizně řepy, závisí na počasí. Reproduktory z kořenových plodin musí být vyčištěny před mrazem nebo v chladných nocích.

Sklizeň

Sklizeň řepySklizeň řepy se provádí za jasného suchého počasí. Ořech s vrcholem nůžek zkušených kamionářů neposkytuje poradenství. Důvodem je to, že rány už dlouho nevytínají a vlhkost opouští kořen, což je pro ně při skladování tak nezbytné. Jak správně odstranit červená řepa video ukazuje v detailu. Hlavním úkolem je poškodit pokožku produktu určeného ke skladování, je to nemožné. Kořeny by měly být dobře vysušeny ve stínu, vyčistit pozůstatky země a dát je do sklepa. Repa je uložena v písku, v suché krabici nebo v jamech.

Jak odstranit a uložit řepa – video

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

66 − = 57