Petunia Trilogy – podrobný popis a tajemství kultivace

petunia Trilogy ParplZpočátku stojí za zmínku, že petrója Trilogy stále více začala volit jako okrasná rostlina na balkoně nebo na verandě venkovského domu. To není překvapující, protože prezentovaná kultura má nejen památný vzhled, ale také nevyžaduje další péči.

Popis Petunia Trilogy

Tato rostlina se vztahuje především na mnohočetné druhy, které se vyznačují kompaktními rozměry, rozvinutým kořenovým systémem a dlouhou dobou květu. Petunia Trilogy je méně citlivá na délku světlého dne než jakákoli jiná podobná rostlina, takže může být použita i ve špatně osvětleném obývacím pokoji.

Výška rostlin není větší než 35-40 cm, a stonky délka je 1,5 m. Průměr květu se odhaduje na 5-8 cm, a jejich barvy se mohou velmi lišit, v rozmezí od sněhobílé až po tmavě červené nebo fialové odstíny. Takže například pokud na začátku června zahrajete Trilogy petunia na zahradní parcelu, pak na začátku tohoto měsíce je možné pozorovat první kvetení.

Tajemství pěstování

petunia Trilogy ScarletPo získání semen popsaných rostlin jsou pečlivě zasazeny ve vlhké, volné půdě za skleníkových podmínek. Asi o týden později se objevují první výhony petunie, které jsou velmi podobné vzhledu s výhonky okurek. V příštích 2-3 týdnech se rostlina intenzivně rozvíjí, a proto je nutné nezapomínejt, že ji zaléváme a v případě potřeby nalít plodnou rašelinovou půdu.

Pěstování petunie Trilogie není až v červnu, protože tato kultura se bojí zimy a nepředvídatelné mrazy ji mohou výrazně oslabit. Vzdálenost mezi sazenicemi by měla být nejméně 40-50 cm, protože všechny druhy petúnie mají extrémně vyvinutý kořenový systém. Kromě toho je nutné vyhnout se nadměrnému navlhčení půdy po její výsadbě nebo hnojení pomocí směsí dusík-fosfát.

Výhody Petunia trilogie

petunia trilogie bíláV seznamu nesporných výhod, které má závod v plném rozsahu, je třeba uvádět:

  • není potřeba konstantního zalévání;
  • původní vzhled květin;
  • dlouhá doba květu;
  • nadrozměrných rozměrů.

Tak, Trilogie petunia je pozoruhodná nenáročná kultura, která rozjasní místo, kde se rozrůstá.

Pěstování petúnie ve dvou směrech – video

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 7 =