Populární malinové odrůdy s fotografií a popisem

Aby bylo možné shromáždit bohatou sklizeň malin, je nutné řádně zalit a ošetřit rostliny. V počáteční fázi je při přípravě nutné zvolit jakost malin, která bude přijata a bude mít plody v půdě regionu, v němž je výsadba plánována.

Nejlepší malinové odrůdy

Vzhledem k tomu, že každý stupeň malin má určité požadavky na dodržování teplotního režimu, klimatických podmínek a vlastností půdy, je lepší vybrat univerzální odrůdy, které se dokonale projevují v jakýchkoli podmínkách. K dnešnímu dni existují nejlepší odrůdy malin, které jsou oblíbené u většiny zahradníků v zemi.

Mezi nejoblíbenější a možná udržitelné odrůdy lesních plodů patří:

 1. Různé maliny Hercules“Herkules”. Tyto bobule představují velkoplodé odrůdy malin a vyznačují se vynikající odolností proti mrazu a různým chorobám. Bobule této karmínové odrůdy mají velmi velkou velikost a hmotnost, což je asi 12 gramů. Vlastnosti chuti nejsou také nižší než vnější vlastnosti a liší se svou příjemnou sladkou a kyselou chutí.
 2. Rasperní odrůda CumberlandCumberland. Tato odrůda je velmi často zaměňována s ostružinami, protože bobule maliny mají téměř stejný vzhled. Sklizeň z takového bobulovitého keře může být sbírána po většinu léta. Bobule mají kromě neobvyklého vzhledu velmi příjemnou vůni a sladkou chuť. Dalším bonusem tohoto druhu je, že keře nemají trny.
 3. populyarnye-sorta-maliny-1Žlutý obr. Růžové malinové keře této odrůdy se vyznačují dobrou vytrvalostí a průměrným výtěžkem. Velké sladké bobule mají nestandardní barvu a téměř žádné kosti.
 4. Druh Dnipro 2“Dněpru 2”. Tato odrůda je oblíbená nejen díky svým vynikajícím vnějším a chuťovým vlastnostem, ale také díky své schopnosti sklízet dvakrát ročně.
 5. Pýcha Ruska, různé maliny“Pýcha Ruska”. Křičící jméno plně odpovídá malinové odrůdě, protože plody tohoto maliny jsou voňavé, mají velkou velikost a také jasně červenou barvu.

Ale jak bylo uvedeno výše, v některých oblastech nejsou přijímány všechny malinové odrůdy. Proto před zakoupením konkrétního keře byste se měli zeptat, zda v této oblasti nebo v tomto regionu naroste.

Nejlepší odrůdy malin na pěstování na území Moskevské oblasti

Takže pro výběr nejlepších malinových odrůd pro oblast Moskvy byste měli vědět, že tento region je charakteristický ranými mrazy. Vycházíme z toho, že v oblastech této oblasti je nejvhodnější vysadit remontantní odrůdy malin, které jsou vynikající při řešení mrazů. Mnoholeté zkušenosti moskevských zahradníků ukázaly, že v tomto regionu jsou nejlepší ovoce následující malinové odrůdy:

 1. “Diamond”. Úplná nepřítomnost trní na křoví, krásné velké sladké bobule, s červeným odstínem, je nejlepší odrůda, která může být zasazena do oblasti Moskvy.
 2. “Polka”. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších odrůd regionu Moskvy díky rekordním výnosům. Tam byla nějaká malina “Polka” s pomocí polských odborníků, kteří překročili dvě odrůdy, různé v jejich charakteristikách. Tato karmínová odrůda patří k typu opravy, který má značnou výšku, není naprosto náladový. Zvláštností této odrůdy je její odolnost proti šedému hnilobě, roztočům a jiným chorobám, protože vrchol plodů bushů spadá do poměrně pozdního období – počátkem srpna. Odolnost odrůdy vůči mrazům se odráží v její schopnosti přinášet ovoce po velmi dlouhou dobu. Právě kvůli této zvláštnosti se takový malin nazývá zisk. Velké husté bobule má skoro purpurovou barvu, mají výraznou karmínovou vůni, sladkou a kyselou chuť a vynikající ukazatele pro přepravitelnost. Mnoho domácích žen preferuje zmrazení plodů této odrůdy, protože po rozmrazení neztrácejí svou přirozenou podobu.
 3. Husar. Stejně jako všichni zástupci typu opravy je tato odrůda odolná proti chladu a snadno ji snáší. Zralost ovoce začíná v červenci. Během období zrání jsou bobule tmavě červené. Zvláštností odrůdy je, že je velmi snadné růst, malinové keře nevyžadují podvazek.
 4. “Amber Sadko”. Tato malinová odrůda je druh žlutého maliny. Vrchol dozrávání ovoce může být nazván srpen, je to v tomto období na křoví, které jsou asi 2 metry na výšku, zralé velké sladké bobule.
  Malinové odrůdy pro oblast Moskvy
 5. Malina “Patricia” popis odrůdy: keře dobře tolerují mrazy a mohou odolávat teplotám -30. Ale na předměstí je lepší chránit keře a ohýbat se dolů na zimu. Malina “Patricia” byla chována v roce 1986 v Moskvě a přizpůsobena místnímu klimatu. Ovoce kruhy ročně a hlavně v první dekádě července, takže odrůda může být volána brzy. Bobule mají krásnou kanonickou podobu a příjemný sametový povrch. Vzhledem k tomu, že malina je bobulovitá, plody v rozměrech dosahují 4 až 12 gramů. Ovoce jsou husté a neroztrhnou, když se vytrhnou. Chuť je sladká a vůně je výrazně karmínová. Několik semen je pochováno v šťavnaté buničině. Nejlepší je použít takové čerstvé maliny, ale je také ideální pro zpracování a konzervování.

Kromě těchto odrůd budou mít téměř všechny odrůdy malinové maliny na pozemcích oblasti Moskvy, a přinese vynikající sklizeň.

Odrůdy malin pro různorodé klima středního pásu

Chcete-li vybrat malinové odrůdy pro střední pruh, měli byste věnovat pozornost bobulovým keřům, které vydrží slunné, suché a horké léto, stejně jako těžká mrazivá zima této oblasti.

Ale navzdory takovým klimatickým ukazatelům rostou místní obyvatelé v létě téměř všechny známé odrůdy v jejich zahradách, mezi oblíbené patří následující:

 1. “Atlant”. Tato odrůda se vyznačuje zvýšeným výtěžkem a speciální odolností proti mrazu. Plody těchto karmínových keřů jsou sladké a husté.
 2. “Časné překvapení.” Jméno odrůdy hovoří samo o sobě, opravdu bobule na křoví zralé docela brzy. Ale navzdory tomu mají velmi chuť. Samotné bobule má rubínovou barvu a podlouhlý tvar.
 3. “Zprávu o Kuzminovi.” Speciálně vyvinutá odrůda má světlé a sladké bobule, jejichž velikost je více než 5 gramů. Tato odrůda je velmi dobře zavedená ve středním pásmu, protože má vysokou odolnost proti mrazu a také průměrný stabilní výnos.
 4. Malina “Bryansk Divo”, popis odrůdy: Zahradníci jednohlasně potvrzují jedinečné vlastnosti a nenáročnost, které odlišují tuto odrůdu. Odvozuje se od volného opylení. Velkoplodé odrůdy malin se nejlépe odrážejí v této opravě bobulí. Ovoce této odrůdy pozdě ve druhém desetiletí, ale přes pozdější zrání, keře přinášejí sklizeň až do mrazů. Velikost bobulí je od 4 do 11 gramů, barva ovoce je světle červená a tvar bobulí je prodloužený. Chuťové vlastnosti nejsou nižší než název, bobule jsou sladké, zatímco mají lehkou kyselost, která odhaluje veškerou jasnost chuťových vlastností ovoce. Přistání “Bryansk Diva” nevyžaduje zvláštní dovednosti, protože přistávací křidélka se provádějí podle standardního schématu. Péče také nevyžaduje speciální funkce. Jediným požadavkem, který je povinný provádět při pěstování, je dostatečné osvětlení. Pokud toto pravidlo není dodržováno, pak plody v době splatnosti ztratí obsah cukru.
  odrůdy maliny pro střední skupinu
 5. Malinový “pohádkový” popis kultivaru: rozmanitá malinová odrůda je poměrně nová. Někteří zahradníci říkají tuto odrůdu “karmínový strom” kvůli silným stonům, které vyžadují podvazku pro lepší výnos. S jedním takovým “stromem” můžete sbírat až 10 kilogramů bobulí. Bobule jsou červené a velmi velké (15-18 gramů). Ripen začíná na začátku července. Plody jsou husté, takže jsou dobře přepravovány. Můžete konzumovat maliny jak čerstvé, tak zmrazené a konzervované ovoce. V tomto případě bobule neztrácejí ani svou přirozenou formu ani chuť. Křoví dobře odolávají chorobám a parazitům.

Malinka pro sibiřské podmínky

Odrůdy malin na Sibiři by měly být odolné proti mrazu a měly by splňovat místní tvrdé klimatické podmínky. To je důvod, proč nejoblíbenější odrůdy jsou:

 1. “Předčasně sladká.” Odpovídající jeho jménu, tato odrůda zpívala velmi brzy a dokonale snáší sibiřské mrazy. Bobule jsou malé, ale navzdory tomu jsou velmi sladké.
 2. “Požární Sibiř.” Tato odrůda byla speciálně vybírána chovateli a přizpůsobena místním podmínkám. Plody odrůdy mají jasně červenou barvu. Chuť plodů je sladká. Také, i přes podmínky dozrávání, se berry v normě objevují pro den maliny.
 3. “Odměna”. Odrůda je odolná vůči zimním sibiřským mrazům a plody bush jsou kyselé sladké a mají červený odstín.
 4. “Barnaulskaya”. Tato odrůda se nevztahuje na velkoplodé rostliny, ale je velmi odolná proti mrazu a je odvozena speciálně pro sibiřské podmínky. Plody, i když malé, mají však výraznou karmínovou chuť.

Malinové odrůdy pro Sibiř

Nejlepší odrůdy maliny pro region Rostov

Odrůdy malin pro oblast Rostov nemají zvláštní požadavky, protože zde se klima neliší podle konkrétních podmínek, které způsobují, že karmínové keře se přizpůsobí a přežijí.

Abychom získali bohatou sklizeň tohoto bobulovce v regionech Rostovského regionu, je třeba takové malinové odrůdy vysadit:

 1. Různé indické léto“Indické léto”. Tento patch kultivar se vyznačuje pozdním zráním, obvykle se na konci léta objevují ovoce. Velikost bobulí je velká, ale přesto je chuť ovoce vynikající. Odrůda je odolná téměř všem škůdcům a chorobám.
 2. Rozmanitost malinového balzámu“Balzám”. Tato odrůda je charakterizována vysokými výtěžky, dostatečně odolnými proti mrazu a nenáročné v péči. Nemoci a škůdci odrůdy nejsou strach. Červené bobule odrůdy mohou být nazývány dezert, protože chuť je světlá a sladká. Velké ovoce mají kanonickou podobu.
 3. Odrůda Vera“Víra”. Odrůda s vysokým výnosem dozrává brzy a má vynikající odolnost vůči mrazu a chorobám. Ale u speciálních mrazů, aby maliny nemrzly, je lepší je ohýbat a zabalit.
 4. Raspberry “Krása Ruska” popis odrůdy: nová odrůda, chovaná v Moskvě, se vyznačuje velmi velkými bobulemi. Velikost plodů se pohybuje od 8 do 12 gramů a mají kanonický, mírně protáhlý tvar. Kromě krásné podoby mají bobule bohatou červenou barvu a lesklý povrch. Bobule jsou husté, takže je lze snadno vyjmout ze stopky a nerušit. Díky tomu velmi dobře snášejí dopravu. Chuť je sladká a chuť bobulí je velmi bohatá. Protože semena v plodu jsou málo, je ovoce dobré jíst čerstvé. Výnos odrůdy je poměrně vysoký, z jednoho keře je možné sklízet až pět kilogramů. A díky kvalitní péči lze několikrát zvýšit sklizeň. Kruhy jsou velmi kompaktní a výhonky se nerozmnožují po celém místě. Samotná rostlina je odolná vůči různým chorobám a parazitům. Ale i když na výhoncích jsou známky onemocnění, výnos odrůdy nebude trpět tímto výskytem.

Srovnání malinových odrůd – video

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 37 = 39