Přehled nejlepších odrůd rajčat pro Ural s fotografiemi

Převážná většina našich krajanů miluje chutné a zdravé rajčata, které se vyznačují svou lahodnou chutí a dobrou vůní. Tato kultura se již stala nedílnou součástí zeleninového menu mnoha jídel, ale často se používá k jídlu a odděleně od každého. Nicméně, jak je známo mnoho lidí, kteří pěstují rajčata, tato kultura je docela thermophilic a roste dobře při teplotě země, ne pod + 11 ° С. To způsobuje určité potíže při pěstování rajčat v Uralu, kde je léto krátké a chladné. Přečtěte si článek: při výsadbě sazenic rajčata?

Schopnost pěstovat rajčata v Uralu

Naštěstí byli příslušní chovatelé vyvedeni odrůdy, které umožňují úspěšnou růst této zeleninové kultury i v oblastech s chladným klimatem. Díky tomu v současné době každý, kdo žije v oblasti Uralu a v blízkých regionech, může koupit vhodné semena a pěstovat rajčata ve své zahradě. Jediná věc, je velmi důležité vybrat ten správný semena, stejně jako být jisti, že jejich dobré kvality – to je od přirozené uzdravující síle semene do značné míry závisí nejen dobrý růst, ale také bohatou úrodu.

Nejlepší rajčata pro Ural – odrůdy a jejich rysy

Na základě nejlepších odrůd rajčat, které jsou doporučeny být pěstovány na Urale, na mysli ty, kteří mají nejnižší náladovost, dobrý výnos a chuť si zaslouží. Nejlepší odrůdy rajčat pro Uraly vám umožní pěstovat dobrou plodinu, která jistě potěší nejen zahradníka, ale celou rodinu.

Mezi nejoblíbenější a osvědčené odrůdy rajčat patří:

  • Bull's SrdceBullovo srdce. Tato odrůda se vyznačuje velkým a mdlovým ovocem, který často pochází z různých salátů, ale díky své sladké chuti se také používá k jídlu a samostatně. Týká se odrůd rostlin determinanta je rozlehlá, výšku 150 až 170 cm. Výtěžek Bush je asi 3,8-5 kg, a při pěstování ve sklenících a skleníky jsou k dispozici až do 10 kg na keře.
  • Rozmanitost rajčat Ural F1Ural F1. Tento hybrid byl chován chovatelky speciálně pro pěstování ve středním pásmu Ruska a zralé, chutné a sladké ovoce jsou sklizeny po 120 dnech od okamžiku zasetí do země. Nejčastěji se pěstují ve sklenících nebo ve filmu a s dobrou sklizní můžete z jednoho keře získat až 8 kg rajčat. Plody jsou hladké, ploché, váží asi 320 g.
  • Na fotografii jsou pestrá rajčata NevskyNevsky. Tento druh rajčat je velice oceňován zahradníky z Uralu za to, že rostlina může vydržet ostré teplotní výkyvy, které nemají vliv na tvorbu květin. Zároveň je při vegetačním období zvláště důležité udržovat teplotu prostředí minimálně 18 ° C, a proto se doporučuje pěstovat ve sklenících. Výška rostliny dosahuje 25 cm, vegetační doba trvá asi 100 dní a z jednoho keře je možné sklizeň až 3 kg ovoce.
  • Sibiřský časný zráníSibiřský předčasný zrání. Odrůda rajčat může být pěstována i venku, protože dobře snáší nízké teploty. Vegetační období dosahuje 110 dní a sklizeň z jednoho pouzdra lze získat až do 3,5 kg. Výška kmenové rostliny je 25-30 cm a ovoce je červené, ploché, vážící 50-60 g.
  • Intenzita odrůdy rajčete F1Intuition F1. Výborný hybrid, který chová chovatelé, aby získal bohatou sklizeň ve velmi krátkém létě. Kvůli jeho nenáročnému a snadnému kultivaci je často využívána kočovníci z Uralu, aby získali dobrou sklizeň. Plody rostliny jsou poměrně velké a dosahují hmotnosti 110 g a tolerují praskání při vysoké vlhkosti. V jedné štětce může být až 6-8 rajčat a mají správně zaoblený tvar.
  • Niagara F1Niagara F1. Tato časná škála hybridních rajčat se vyznačuje vysokým výnosem, vynikající kvalitou ovoce a poněkud originální formou. Ovoce je lehce protáhlé, červené, s výbornou chutí. Díky mocnému kořenovému systému může rostlina dobře vydržet vyprahlé období a ovoce se tvoří ve štětce, z nichž každá může tvořit až 15 rajčat.

Kromě výše uvedeného také na Ural kultivované rajčete odrůdy, jako je japonský lanýžem, Giant, Kiev, Moldovan, knoflíky, mince, De Baran, Sanka, malachit rakev Biyskaya růže a Černý princ.

Vzhledem k malému létě, kdy už v pozdním srpnu může teplota vzduchu v průběhu dne klesnout pod + 10 ° C, musí být ovoce často čisté ještě zeleně. Nicméně, jak mnoho vědí jistě, v tomto případě jsou tradičně kladeny na sporáku nebo parapetu, aby se začervenali. Takže pokud chcete a náležitou péči o pěstování rajčat je stále možné, jak dokládá zkušenost tolika našich letních obyvatel.

Kde mohu koupit pravá semena rajčat?

Vzhledem k tomu, že kvalita semen přímo závisí na výnosu, je třeba jejich nákup zakoupit s veškerou odpovědností. Nejlepší je nakupovat semena ve specializovaných prodejnách, kde si můžete být jisti, že kvalita rostlinného materiálu je velmi vysoká. A když jste získali nejlepší rajčata pro Ural v dobré úrodě, nemůžete pochybovat. Obvykle ve stejných prodejnách si můžete zakoupit speciální půdní půdu, do níž se vysévají semena, a také je nutné, abyste si ji vzali s veškerou odpovědností, abyste ji získali.

Shrneme-li obecný přehled, můžete dodat, že rajčata na Urale, odrůdy, které jsou nejen rozmanité, ale i schopnost dobře odolávat náhlým změnám teploty, pěstuje poměrně úspěšně. Nicméně, pokud budete mít zodpovědnost za pěstování rajčat, pak se všichni budou mít možnost získat velmi dobrou úrodu a potěšit své blízké s lahodnou plody. Díky úsilí domácích i zahraničních chovatelů a Uralu získáte vynikající rajčata.

Video o pěstování rajčat v Uralu

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 46 = 56