Pro zvýšení výnosu okurek na otevřeném terénu používáme podvazek bičů

okurky na roštu na otevřeném terénuU zahradních plodin se okurky vyznačují rychlým růstem a intenzivním plodem. Vědomí, jak svázat okurek na otevřeném terénu, může obyvatel v létě významně prodloužit životnost rostliny a násobit její výnos.

Chcete-li poskytnout kamionovým farmářům sklizeň šťavnatých křupavých zelených, okurky moderních odrůd vytvářejí silné biče, rozmazané samčími a ženskými květy. Jejich počet lze odhadnout v desítkách a stovkách.

Ale kolik jsou vaječníky tvořeny, závisí na podmínkách růstu:

 • osvětlení a větrání;
 • přicházející do rostlin vlhkost;
 • zásobování potravinami;
 • Přítomnost hmyzu, pokud jsou včely vysázeny včely vysázené břízy.

okurky na otevřeném místě bez podvazkuBez okurky okurky na otevřeném terénu jsou rychle propojeny. Lůžko se stává neprostupným houštinou,

 • Je těžké pěstovat půdu pod plodinami;
 • přístup ke květům včel je obtížný, ale ke stonům a listům vzduchu a slunečního světla;
 • vzájemně se přitiskly, přitiskly se ke knírem, biče se udusily;
 • je obtížné sledovat přiměřenost zavlažování a provést krmení;
 • kvůli vytížení a hojnosti stonků a listů se zvyšuje riziko vzniku plísňových onemocnění.

Zanedbání podvazku okurky na otevřeném terénu ohrožuje vážné snížení množství a kvality zeleně. Pořádně, vztyčené nad bičem mohou výrazně zjednodušit péči, aniž by se snažily sbírat pěstované okurky a ušetřit vzácný prostor na zahradě.

Podmínky a metody smažení okurky na otevřeném terénu

podnosy okurkyStarší zemědělci často věří, že budou vždy schopni zvolit vhodnou metodu podvazek. Před rozkvětem okurky je ještě čas, biče začne růst a nebude těžké je vychovávat. Toto stanovisko je vážná chyba!

Zkušený letní obyvatel se podílí na tvorbě křoviny po celou dobu životnosti rostliny a následně dojde k otupě do ošacení s růstem 30-40 cm, tedy ve stádiu 4-5 reálných listů. Pokud jsou opožděné, rychle rostoucí stonky snadno odděleny a ztrácejí plodinu.

Jak svázat okurky na otevřeném poli, jaké jsou způsoby? V otevřené půdě pro objednávání okurky stonky tradičně používané:

 • horizontální podvazky, když jsou příčné lana nebo dráty roztaženy mezi dvěma nebo více vertikálními podpěrami;
 • Vertikální podvazky na mřížoviny instalované nad každou řadou rostlin zasazených do země;
 • podvazku na oko, zjednodušení postupu pro vytvoření pouzder a umožnění kombinace výhod prvních dvou metod.

okurka se vysazuje podél plotuMezi letními obyvateli existuje spousta přívrženců zasazování okurek podél plotu. V tomto případě je improvizovaná mřížka pro okurky v otevřeném terénu plot sám, k němuž rostliny drží na knírech a postupně splétají veškerý volný prostor.

Podšálka s okurkou na mřížce na otevřeném terénu

okurka na mřížce s vodorovným podvazkemMřížky instalované nad lůžky umožňují rychlé a bezpečné uchycení bičů a umožňují jim volně růst. Předtím, než slepíte okurek na otevřeném terénu, musíte se postarat o výrobu mřížoviny ve tvaru U. Chcete-li to provést, vezměte kovové nebo dřevěné podpěry, které jsou instalovány na obou koncích řady.

Pokud je horizontální podvazek, není vytvořen tuhý příčný nosník a ve vzdálenosti 20-30 cm od země a od samého vrcholu jsou řádky pevně utaženy drátem nebo silnými lany. Když se biče dostanou do výšky první řady, buchty uchopí lano a upevní rostlinu. Jak rostou stonky, oni sami stoupají a pro každý výstřel je místo.

Jedinou slabou stránkou horizontálního vázání je neschopnost vyrobit takovou mřížku pro okurky v otevřené půdě příliš vysokou. Moment je nevyhnutelný, když vrcholy řas začínají viset z horní vrstvy lana.

okurka na mřížce s vertikálním podvazkemOkurky na mříži v otevřené půdě kravat a vzpřímeně. Za tímto účelem je konstruována tuhá konstrukce ve tvaru písmene U, na které jsou nahoře lana nebo pásy husté tkaniny postupně svázány a spouštěny směrem dolů. Spodní konec volné smyčky, který nepoškozuje výstřel, je umístěn pod prvním pravým okrajem okurek a dřík je směřován nahoru.

Každá rostlina okurek na mřížce v otevřeném terénu musí protáhnout alespoň jedno lano. Pokud je pouzdro silné a tvoří několik výhonů s vaječníky, jsou k němu najednou připojeny několik vodítek svislých vláken.

Jak vázat okurku na otevřené půdě na mřížce

podnosy okurkyDnes se pro takové rostliny, jako jsou okurky, melouny, lufa, muškátové tykve, vyrábí elastická plastová síťka se sítí různých velikostí. Díky takovému zlepšení v zemi můžete ušetřit čas a poskytnout okurky velmi kvalitní podporu, která kombinuje všechny pozitivní strany vertikálních a horizontálních podvazků. Současně oka snadno a bez poškození vazeb udržuje nejen ty, ale také váhu rostoucích zelených.

Než navazujete okurek na otevřené půdě na síti, na obou stranách postelí jsou instalovány silné podpěry. U dlouhých hřebenů jsou k dispozici další sloupky, které zabraňují propadnutí a pádu rostlin spolu s mříží.

Namísto plastového nebo lanového pletiva můžete použít tuhé drátěné nebo dřevěné mříže. Při výběru podobného materiálu je lepší upřednostňovat sítě s velkým okem, které nebudou narušovat růst listů a vaječníků.

Vyrábíme mříže na okurky s vlastními rukama – video

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 3