Rostliny a pěstování ořechů v zemi není obtížné

ořechTento vznešený a oblíbený strom by chtěl mít na svých stránkách mnoho zahradníků. Problém je v tom, že ne každý ví, jak nařídit ořech, aby ho sklízel po mnoho let. Pokud pochopíte zvláštnosti tohoto postupu, je zřejmé, že to není tak nemožný úkol.

Základní metody reprodukce

ořechOřech je nenáročná rostlina odolná za studena, která nejlépe roste v mírném a mírném podnebí. Strom má schopnost self-opravit, jako výsledek, namísto výhonů, které zemřely v drsných zimách, téměř vždy rostou nové.

Chcete-li se dozvědět, jak správně vysadit ořech, měli byste se seznámit s hlavními způsoby jeho šíření. Distribuovat tuto kulturu lze:

  • semena;
  • sazenice;
  • vegetativním způsobem.

Pěstování sadby je obtížné předvídat, jaké ovoce přinese v budoucnu a zda budou přijaty. Proto je lepší pěstovat ze semen, zatímco asi 80% odrůdových znaků je zaručeno, že budou přeneseny. Měli byste si vybrat ořechy pro výsadbu z těch stromů, které rostou ve vaší oblasti.

Pokud je rostlina dělohy správně vybrána, rostoucí ořech vegetativním způsobem také zajišťuje identitu znamení výsledného potomka a mateřského stromu. Účinným způsobem této reprodukce se považují otvory na volném prostranství.

Pěstování vlašských ořechů ze semen

ovoce z ořechůPěstování ořechu se semeny je považováno za jeden z nejjednodušších způsobů, jak se množit. Tento postup lze provádět nejen na jaře, ale také na podzim.

Plody určené k výsadbě musí být velké a zralé. Obvykle jsou zelené s mírně nažloutlým nádechem a středně tvrdou skořápkou.

Ořechy, které jsou určeny k výsadbě, se nejlépe shromažďují na podzim, kdy strom aktivně plodí a nezávisle naplní zralé ovoce. Významným příznakem zralosti ořechů je trhlina v oplodí nebo její zaostávání za pláštěm.

Jak si zasadit ořechy ze semen? Především je nutné namočit vybrané semena v teplé vodě po dobu 2-3 dnů, po které jsou rozvrstvené do 2 měsíců. K tomu jsou umístěny ve vlhkých pilinách nebo písku, udržované při teplotě 2 až 5 stupňů. Na konci období stratifikace se semena zavedou do teplé místnosti, kde se klíčí. Za tímto účelem jsou umístěny v nádobách naplněných rašelinou nebo vlhkým říčním pískem a uchovávány při teplotě 5 až 7 stupňů. položte ořechy na klíčení

Pozorování ukazují, že semena, která jsou purifikována z perikarpu, se v klíčení liší.

Podzimní výsadba se provádí na konci října, pokud to klimatické podmínky dovolují, – semena jsou umístěna na otevřeném terénu. Praxe ukazuje, že během podzimní výsadby je možné získat životaschopnější sazenice. Pěstování ořechu na jaře klesá na začátku května.

vyroste klíčkySemena budou okamžitě zasazena na trvalé místo růstu, takže je třeba ji předem promyslet. Tato stránka by měla být chráněna před větrem a dobře osvětlená. Hloubka umístění osiva je 15-20 cm, položte je do otvoru švem.

Výsadba sadbových ořechů

stromekEfektivní kultivace stromů pomocí sazenic je dosažena díky splnění všech technologických detailů. Navíc úspěšný růst vlašského ořechu bude vyžadovat přítomnost takových faktorů:

  • dobrá půda;
  • dostatečné osvětlení;
  • požadované množství vlhkosti;
  • teplo.

příprava přistávací jámyObvykle doskočiště má velikost 70×70 cm, ale v případě, že kořenový systém není dost, že se zvýší tak, že kořeny stromu budoucího uložení v rozšířeném stavu. Stejným způsobem je jamka plná země a humusu.

Pro výsadbu semenáčků s tloušťkou barelu nejméně 1 cm jsou vybrány, jejich výška nezáleží.

výsadba sazenic

Jak řádně sadnout ořechy? Předběžně se doporučuje, aby jejich kořenový systém byl ošetřen stimulátory růstu. Pak se kořeny narovnávají, umístí se do jámy a pokryjí se zemí, která se pak poněkud vrazí.

Kořenový límec sadby by měl být během výsadby umístěn na úrovni půdy.

Po ukončení procedury budou budoucí stromy napojeny, přičemž každý stromek vyžaduje alespoň 3 kbelíky vody. Stonky jsou mulčovány listy nebo pilinami.

Vegetativní způsob reprodukce

roubované odrůdové sazeniceReprodukce odřezků je také schválena mnoha zahradníky. Pro zlepšení vlastností dostupné odrůdy se používá vegetativní metoda.

Řízky jsou potřebné pro roubování, řez od výhonky roku, která se nachází na jižní straně kmene ve výšce ne menší než 5 m. Před řezání strom musí být dobře napojena, půdy a kopat pod ním.

Ostrým nožem kolem stonku provést některé ostré škrty a vyjměte ji štítem o velikosti 3×2 cm, střední část, která musí být v oku.

Chcete-li zadržet vlhkost, umístěte budoucí vakcínu do fólie. Po uplynutí 2 týdnů se klapka na ledviny jednoduše nareže do kůry nového stromu a fixuje se elektrickou páskou. Odstraňte jej po 3 týdnech, během této doby má scout a zobák čas mít společně růst.

Pěstování a péče

péče o sazenice ořechůV různých klimatických oblastech jsou vybrány příslušné odrůdy semenáčků s požadovanými vlastnostmi. Například výroba ořech v Moskevské oblasti vyžaduje takové rozmanitosti jako Sadko, Ideal, Moskva, který tiše tolerovat nízké teploty a nepotřebují útulek pro zimní čas.

Zatímco někteří zahradníci zvážit běloruskou produkci vlašských ořechů v této zemi cvičení v marnosti jejich krajané úspěšně praktikoval tady přistání takové odrůdy, jako jsou:

  • paměť Minow;
  • Samokhvalovichsky;
  • Pinsky.

mladý vlašský ořechÚspěšné pěstování ořechů v Bělorusku je založeno na správném výběru vhodných odrůd, které mohou klima tolerovat. Tento příklad ukazuje, že tento strom je schopen růst téměř na jakékoliv půdě, ale musí být nezbytně volné, vyčerpané a plodné.

Bez ohledu na způsob vysazování rostliny roste pomalu. Pěstování ořechu vyžaduje péči a trpělivost. Strom potřebuje stálé krmení, prořezávání větví a při intenzivním teple potřebují hojné zavlažování.

Video o pěstování ořechu ze semen

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 87 = 92