Rychle se rozvíjející kultivar zimního tvrdého hrušky na památku Zhegalova

druh hrušky Paměť ZhegalovaZelgalova vzpomínka, jejíž popis a fotografie můžete studovat v tomto článku, obdržel jeho jméno na počest slavného genetika SI Zhegalova. Je rychle rostoucí a vhodná pro pěstování v rozlehlosti naší země. Jedná se o pozdní podzimní odrůdu, kterou chovatelé vynesli tím, že překročili odrůdy Olga a Lesnája Bela.

Obecný popis a vlastnosti ovoce

strom na jařeRozmanitost hrušek Vzpomínka na Zhegalov je v nabídce mezi zahradníky kvůli dobré zimní odolnosti a schopnosti přinášet plodiny již 3 roky po výsadbě. Plody jsou větší v porovnání s jinými rychle rostoucími odrůdami (například Chizhovskaya nebo Jakovlevova paměť). Hmotnost hrušky je v průměru zhruba 130 g, existují však případy, kdy se v jeslích při použití profesionálního vybavení sbíralo ovoce vážící více než 200 gramů.

Je zaznamenán dobrý výnos plodiny. Jeden strom přináší až 40 kg ovoce.

Kůže zralého ovoce je žlutavě zelená, lesklá. Buničina je kyselá a šťavnatá, granularita je střední. Ovoce má charakteristickou výraznou chuť.

Koruna stromu je vzácná, má dobrou listovost a je vhodná v péči. Kostrové větve mají šedou kůru a pohybují se od kmene pod úhlem asi 45 stupňů a mají tendenci k vertikále.

kvetoucí hrušky. Paměť ZhegalovaStrom je plodný pozdní podzim. Podle recenzí je hruška Zhegalovovy paměti poměrně odolná proti výkaly. Rozlišujeme tedy tři hlavní výhody odrůdy:

  • Plodnost;
  • zimní odolnost;
  • odolnost vůči nemocem.

Proces výsadby

hruška přistáníPokud již máte zkušenosti s pěstováním jiných odrůd hrušek, pak je třeba rozmnožit odrůdu. Paměť Zhegalova pro vás nebude těžká. Vyberte si slunné místo na webu, které je chráněno před průvany. Ujistěte se také, že podzemní voda nedosahuje k povrchu.

Při plánování přistání si pamatujte, že paměť hrušky Zhegalova je samopodnikatelná, takže dodatečně budete potřebovat další opylovací odrůdy.

Tříletá hruška Zhemalovova paměť už přináší ovoce. Jak je správně rostl a co je pro to nejvhodnější, budeme dále informovat.

Ideální půda je směs půdy a černozemu. Ve středním pásu se strom vyskytuje hlavně v druhé polovině jara, v období od konce dubna do května. V jižních oblastech se výsadba často provádí na podzim.

jsme hrušku správněPokud plánujete jarní přistání, je třeba jámu vykopat již na podzim a půda se udržuje až do jara. Krátce před přistáním mixujte pružnou úrodnou půdu s organickými hnojivy a sklenicí superfosfátu. S touto kompozicí usínáme sadbu.

Pokud přidáte vápno, přistání by mělo být odloženo na 10 dní.

Vytvořte kolík nebo sloup, který bude sloužit jako podpora pro ještě nevyztužený strom. Pak sadbu nasypte, přilepte na podpěru a nalijte směs.

Poté se hojně nalijte třemi vědrami vody a zakryjte kmen stromu. Pro tento účel je vhodná suchá rašelina nebo piliny.

Péče o hrušku

hrušky vzpomínají na ZhegalovaPravidelně aktualizujte vrstvu mulčování kolem kmene a plevete přes buriny, které se jí prolomí. Půda musí být dobře navlhčena. Mladé zelené listy jsou oblíbené pochoutky mšic, takže je třeba věnovat zvláštní pozornost tomu, abyste se zbavili tohoto škůdce.

ošetření škůdcůKdyž hruška roste, potřeba častého zalévání zmizí. Optimum provede postup 4 krát za sezónu.

Pokud je počasí suché a horké, frekvence zavlažování se bude muset zvýšit až dvakrát týdně.

Nezapomeňte na hnojení s hnojem (2 kg za rok). Díky své skladbě je schopen neutralizovat škodlivé látky nahromaděné v půdě v důsledku postřiku stromu chemickými látkami proti škůdcům. Na jaře se také doporučuje přidat 500 g močoviny pro zlepšení autonomní funkce hrušky po hibernaci. na jaře na bílém pozadí

Požadavky na prořezávání

prořezávání hrušekKostrové větve mladé hrušky se řezou okamžitě po výsadbě, určují jejich tvar a tvoří korunu. Prořezávání dospělého stromu by mělo být prováděno na jaře. Sanitární prořezávání se nejlépe provádí na podzim, kdy hrušky klesají. Můžete snadno najít poškozené, suché nebo nemocné větve a odstranit je.

Při prořezávání na jaře věnujte pozornost teplotě vzduchu. Neměla by být nižší než +8 stupňů.

Jak správně vystřihnout hrušku Paměť Zhegalova je jasně vidět na fotografii níže: korunní formace od 1 do 4 let

Při rozhodování o tom, jaká odrůda bude mít záměr na zahradě, zvážíte všechny klady a zápory na základě charakteristik vašeho podnebí a povahy půdy. Rozmanitost Zhegalovovy paměti se ukázala být spolehlivým a plodným ovocným stromem, který dokonale zapustil kořeny v regionech. Navíc jsou plody dobře přepravovány a skladovány po dlouhou dobu, takže je můžete prodávat i sklizeň pro vaše potřeby.

Nejlepší místo pro plantování hrušky – video

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 7 = 3