Škůdci mrkve

Zelenina postižená mrkvíLahodná vitamínová zelenina jako nejen člověk. Mrkev miluje různé druhy hmyzu a jiných živých bytostí. Jíst šťávu z rostlin způsobují škody na ovoci. Chcete-li zachránit plodinu, musíte znát nepřítele osobně a být schopen bojovat proti němu.

Blok karotky

Imago mrkevMalý, až 2 mm, je hmyz světle zelený. Zadní nohy se odrážejí. Larvy jsou žlutozelené, ještě menší, s okraji na okrajích.

Ovlivňuje výsadbu, která se nachází poblíž jehličnatých stromů. Jehličnaté stromy jsou meziprodukt hostitel, také hromadí v výsadbu mrkev, a s klíčení semen mrkve – zapne nich. Zakřivení postižených listůJak larvy, tak dospělé hmyzy vysávají šťávu, což výrazně potlačuje rostliny. Listy zvlněné, směrem ven se podobají kudrným odrůdám petrželky.

Profylaxe: prostorová izolace.

Kontrolní opatření: léčení v květnu nebo červnu pomocí insekticidů. Obvykle stačí pouze jedna léčba.

Mrkněte mrkev

Mrkněte mrkevMožná nejčastější škůdce mrkve. Břicho je černá s mírným nazelenalý odstín, hnědou hlavou, nohou a vousy žluté, imagos délka – 0,5cm larev nažloutlé až 7 mm, kukly (puparia) hnědá ..

Dospělý hmyz leží v blízkosti kořene nebo na jeho povrchu až 120 vajec. Uvolněné larvy se kousají do kořenové plodiny, kde se krmit asi měsíc. Puparia se tvoří v půdě, někdy v kořenové plodině. Obvykle v létě dvě generace, zimní kočička v zemi nebo v kořenové zelenině v klenbě.

Má rád mokré, stinné místo. Infekce plodin lze snadno určit změnou barvy listů, získáním červenofialového odstínu.

Prevence:

 • Časné a podzimní sejení – sníží škodu, protože nejnebezpečnější je porážka mladých rostlin.
 • Prevence zesílení a přerostlých plodin.
 • Střídajících se řádků mrkve, cibule, cilantro, rajče kape zelené listí, posyp tabáku uličkou, naftalen – cizorodé pachy snižují stupeň poškození maskováním mrkve.
 • Hluboké kopání.

Kontrolní opatření:

 • Stříkání s insekticidy. A to v létě trvá několikrát, podle potřeby.
 • Odstranění infikovaných kořenových plodin.

Mrkev mšice

Mrkev mšiceSvětle zelený bezkřídlý ​​a trochu tmavší okřídlený malý hmyz. Během léta se odvodí několik generací. Hibernate vejce, první generace – bezkřídlé, v budoucnosti – okřídlené. Sukujte šťávu a mnohem větší množství, než je nezbytné pro jídlo: tak mšice chrání své delikátní tělo před vysycháním …

Prevence: zničení zbytků strouhlic a divoké mrkve, na kterých se vajíčka spánkují.

Kontrolní opatření:

 • Stříkání s insekticidy.
 • Opláchněte vodou.Nepřehánějte to!
 • Přilákat beruška – to se živí mšicemi.

Mrkev (deštník) mol.

Mrkev můraMalý, až 14 mm motýl. Přední pár křídel je tmavě hnědý, zadní část je šedo-růžová. Poranění hlavních varlat: housenky infikují květenství, někdy – listy. Kromě mrkvových útoků a dalších deštníků.

Prevence:

 • Zničení divokých umbel v blízkosti semenných plantáží.
 • Odstranění zbytků strniště.
 • Předčasné mlácení varlat.

Kontrolní opatření:

 • Léčba biopreparátů: dendrobacilin, endobakteriin, lepidicidy.
 • Stříkání s insekticidy.

Mrkve jsou postiženy nejen specifickou “mrkev” (a ty nejsou příliš specializované, většina a ostatní kultury nezapomínají) škůdců. Bohužel, mnoho škůdců mrkve jsou docela univerzální, hnůj a jiné zahradní rostliny:

 • SlugovéSlugové. Existuje mnoho druhů, ale všichni zranění, takže se nebudeme soustředit na přesnou biologickou klasifikaci. Všichni milují vlhkost, netolerují teplo a slunce. Krmí se za zatažených dnů a v noci. Ponechte specifické lesklé cesty ze sušeného hlenu. Zmačkaly části rostlin. Potíží s nimi, aby odstranili vrcholy, plevele a vyčistili místo. Je dobré nechat ji na návnadu a pravidelně odstraňovat listy z lopuchu nebo zelí, roztrhaných vrcholů řepy. Některé poměrně velké slimáky se konzumují v jídle. Používají je rybáři jako návnadu. Pomáhá aplikovat vysoké dávky superfosfátu, nastříkáním 10% roztokem běžné soli.
 • WirewormWireworm. Jedná se o larvu chrobáka, který získal své jméno pro tuhý obal těla. Zmrzne všechny ovoce kořenové žárovky a obecně poškozuje podzemní části všech rostlin. Je nepříjemné najít drůbeží mrkev. Jak se zbavit? Za prvé vzít v úvahu, že je velmi obdivován obilovinami, z nějakého důvodu zejména – pšenice trávy. Takže, ničit burinu, a zároveň bojovat proti škůdcům mrkve. Škodka z mrkveVynikající aplikace jakéhokoliv hnojiva na bázi amoniaku, jako je vápnění. Vyrábějte návnady s návnady: trávu ošetřenou insekticidem před vysetí. Stále používejte pozdní, před nejmrzláním, kopání místa: larvy vytažené na povrchu umírají. Na jaře – pasti: děláme drážky, položíme hrst sena nebo slámy, navlhčíme, zakryjeme deskou. Pravidelně vyčistěte a vypalujte spolu s drůbečem.

Insekticidy pro kontrolu škůdců existují různé, ukazují to nejlepší – problematicky, všechny firmy chválí své vlastní. Má smysl, pokud je to možné, chemické přípravky nahradit domácími léky. Tinktura z tabáku, topy Solanaceae – rajčata nebo brambory, paprika s přídavkem mýdla nebo šamponu kapek pro lepší přilnavost dostatečně toxický pro hmyz, a měly by se používat. A nemusíte spěchat, abyste se s pozemkem hojně zabývali, pokud jsou škodci mrkve malí. Možná má smysl ztrácet malou část plodiny, ale nejezte zeleninu se zbytky jedů?

Jak se vypořádat s mrkvovými škůdci – video

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

68 − = 66