Strawberry Gigantella v zemi

Gigantella v zemiKdo z nás je lhostejný k voňavým a šťavnatým jahodám? Tito lidé pravděpodobně nestačí. Z těchto plodů dělají všechny druhy dezertů, džemů, želé, kompotů, patří je do salátů a koktejlů. To je důvod, proč se jahody jednoduše nestávají hodně. Z tohoto důvodu je Gigantella také velmi oblíbená a její velikost odpovídá jménu úplně.

Popis jahody Giantella

Giantella BerriesHlavní charakteristikou bobulí uvedené odrůdy je jejich velikost a tudíž i hmotnost (dosahuje 100 gramů). Gigantella je chována výběrem, je snadno rozpoznán těmito vlastnostmi:

 • maso bobulí šťavnaté a husté;
 • chuť je bohatá, sladká, s lehkou, sotva vnímatelnou, kyselou;
 • doba dozrávání bobulí – konec května – začátek června (a první květiny je možné vidět už v prvních květnových dnech);
 • tvar ovoce je správný, nerovnost zpravidla chybí;
 • tato odrůda má velmi rád vlhkost, proto vyžaduje časté zalévání;
 • charakterizované vynikající přepravitelností – to znamená, že při přepravě bobulí nebudou trpět jahody jahody a zachovat si původní vzhled;
 • odrůda je poměrně odolná vůči různým chorobám a vyznačuje se značnou odolností proti mrazu.

Hlavní rysy péče o jahody Giantella

Jahodové posteleAby Gigantella byla plodná, je zapotřebí vybrat správnou půdu. Mělo by být hlinité a má neutrální kyselost. Vzhledem k tomu, že krunýře Gigantella jsou velké a mají tendenci růst, nesmí za výsadbu více než čtyři na lůžku o velikosti jednoho metru. Také při výsadbě sazenic jahod Giantella, stojí za to dát přednost slunečnému glade. Pokud je tato podmínka splněna, plodiny zrají velmi rychle.

V počátečním stádiu se používá draslík a méně často fosforečnanová hnojiva. Nepoužívat dusíkaté hnojiva. Ve druhém roce plodu se doporučuje používat dusičnan amonný. Po aplikaci hnojiv v půdě je nutné systematicky znečistit půdu.

Jahody ve skleníkuNyní zvážit, jak správně pečovat o Gigantella:

 1. Na začátku jara (jakmile klesne poslední sněh), je třeba ošetřit keře se zvláštní péčí: nejprve odstraňte suché listy a pak položte slámu, cibulové lusky a jehly kolem křoví.
 2. Produkujte hnojení minerálními hnojivy (nejvýše dvakrát během sezóny).
 3. K jahodám lépe vyděděných, měli byste trvale odstranit antény, které nepříznivě ovlivňují plodnost křoví.
 4. Gigantella je také ošetřena specializovanými prostředky proti škůdcům.
 5. Každý rok se doporučuje, aby se kompost v půdě.

SklizeňSbírejte bobule jahod, jakmile zrají. Při bohatém napájení se musíte ujistit, že bobule nezačnou hničit. V tomto případě by měla být frekvence zavlažování snížena. Berry, které hnijí nebo na jejichž povrchu jsou poškozeny (obvykle v důsledku onemocnění rostliny), by měly být okamžitě odstraněny, protože existuje riziko kontaminace sousedních keřů.

Pro zimní období je doporučeno, aby zahrádkáři příliš neřízli listy jahod Gigantella.

Řezání jahodKdyž toto doporučení ignorujete, můžete ztratit rostlinu. Faktem je, že další listy ho chrání v období těžkých mrazů, což zabraňuje smrti kvůli nízkým teplotám.

Průměrné období, během kterého jahody této odrůdy přináší ovoce, je osm let. Pokud však zjistíte, že některé keře zmizely nebo se zhoršily, je nutné aktualizovat přistání. Obvykle se provádí tři až čtyři roky po zahájení plodu Gigantelly.

Někteří zahradníci si povšimnou, že jahodový knír nemůže být odstraněn. V tomto případě se po nějaké době zakopnou a nerozmnožují se. Tak, postele tvoří druh “koberce”, který vám umožní udržet vlhkost v kořenové zóně.

Giantella Jahodové semena: Je možné pěstovat plné plody?

Seedling GiantellaTato otázka je velmi kontroverzní a je prostě nemožné dát na ni jednoznačnou odpověď. Pokud se pokusíte sbírat semena z bobulí doma, pak s největší pravděpodobností, velké plody nelze pěstovat.

Ale pokud získáte semena jahod Giantella ve specializovaném obchodě, stále existuje naděje, že získáte plnou úrodě. Ale tento způsob chovu jahod není vždy ospravedlnění očekávání zahradníků, takže pro ty, kteří nejsou zvyklí riskovat, bude lepší koupit sazenice a rostliny je každoročně, čímž rostou plantáže jahod.

Mnoho amatérských zahradníků poznamenává, že často při výsadbě jahod Giantella se semeny, ovoce se ukáže být malý, který, podle pořadí, neodpovídá hlavním charakteristikám odrůdy.

Jak se postarat o jahody

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1