Tapiserie pro hrozny v zemi s vlastními rukama

Zrání hroznů závisí na tvorbě křoviny a pravidlech podvazku révyPěstování hroznových bobulí v průmyslovém měřítku je jedna věc. Další možnost – na vlastní pěst, v předměstské oblasti nebo ve dvoře vašeho domu, abyste dosáhli toho, co máte rádi. Pro kultivaci a rozvoj kultury je však třeba vytvořit určité podmínky. Je to otázka základny, na níž bude vinná tkanina – mříž.

Typy konstrukcí

Varianty výstavby mříže pod vinnou révouDnes si můžete koupit téměř jakýkoli design. Ale vědět, proč a jak vyrobit vrata pro hrozny s vlastními rukama u dacha, by měl vědět každý znalý smaragdových klastrů. Nejprve pochopíme typy konstrukcí a materiálů, stejně jako technologie. Pak jděte přímo do výrobního procesu.

Druhy konstrukce:

  • přímá sloupková konstrukce;
  • vrchlík ve tvaru poloviny oblouků;
  • oblouková konstrukce.

Rovná sloupková konstrukce

Kovové jednořadé mřížeJednoduchý výhled na mříže. Stručně řečeno, jedná se o malý počet pólů, mezi kterými jsou napnuty několik linek rybářského vedení, drátu nebo kabelu. Jedná se o jednoduchou, primitivní verzi udržování révy a jejího vývoje. Zemní pilíře jsou ukryty v zemi. Pro pevnost můžete použít jejich betonáž. Vzdálenost mezi sloupky kamionářů se liší, ale odborníci a zkušení zahradníci doporučují 2,5 metru. První řádek drátu je tažen dolů, a to v intervalu půl metru nebo 40 cm. Návrh je dvou typů:

  1. Jeden.
  2. Dvakrát.

Malý dvouřadý mřížPro každou jednotlivou nebo dvojitou konstrukci je vhodný jakýkoliv materiál. Vědci však vědí, že pro jeden návrh používají stejnou (pokud je to možné) kovovou oporu s vyztužením s betonem nebo bez něj, jak je znázorněno na fotografii.

Jednřádkový mřížkový systémPrůměr potrubí pro podporu, jak ukazuje praxe, může být 32 – 57 mm. To je nejlepší možnost. Doporučujeme instalovat čtvercové trubky. Budou levnější. Pro upevnění, svařování nebo roh se používá samořezný šroub. Nyní o výšce, která je důležitá. Pro daný design bude výška optimální až 2,2 metru od země.

Samonosná jednoradová mřížkaExistuje názor, že čím vyšší jsou mříže, tím větší je banda. To je mylná představa. Kromě toho je péče o výšku obtížná. Neříkejte bez žebříku.

Optimální hloubka podpěr

Vertikální podpora pro hrozny je instalována v zemi na vzdálenost 500 – 600 mm. To je minimální výskyt. Jímka je připravena o rozměrech 60/600 mm, hloubce 800 mm. Prohloubení je prováděno tradičním nástrojem – lopatou nebo vrtákem. Mělo by to být prohloubení tvaru lichoběžníku.

Nezapomeňte do připravené dutiny nalijte písek a tenkou vrstvu drceného kamene před instalací podpěry!

Takový pečlivý přístup vám může ušetřit spoustu peněz v budoucnu. Nebude to zábava přepracovat design asi za pět let. Koneckonců, hrozny mohou vyrůstat na jednom místě po dobu 50 let, pamatujte si to!

Dvojitá konstrukce

Dvojitá mřížka v poli hroznůPro ty, kteří mají plochu pozemku, která vám umožňuje pěstovat hrozny ve velkých objemech, doporučujeme použít dvourychlostní vrata. To je vertikálně vykopané do země na krátkou vzdálenost, stejné podpěry nebo konstrukce dvou pilířů ve tvaru písmene V. Díky dvěma dráhám je možné víno volněji ukládat, což značně zvyšuje výnos. Tapiserie, pro hrozny, fotografie, které vidíte – je to dvojitá konstrukce.
Návrh funkce.  Je zapotřebí více prostoru. Není možné pěstovat další plodiny v uličce. Princip práce je obdobný jako předchozí. Proto nemá smysl detailněji zabývat se problematikou hloubky a výšky. Jediná věc, kterou musíte věnovat pozornost, je vzdálenost mezi řádky. To přímo ovlivňuje tvorbu révy vinné!

Stříška v podobě poloplodných oblouků

Konstrukce polořadovkyTato varianta podpory zahrnuje kultivaci několika stolních odrůd různého zralosti a slouží jako malá markýza, úkryt ze slunce. Používá se pro jednorázové vysazování hroznů ve dvoře pro uspořádání rekreační oblasti v blízkosti domu. Okna domu jsou současně zavřená z žhavých slunečních paprsků, ale pohled zůstává volný. V horní části je vhodnější instalace plastového krytu pro ochranu proti dešti.

Oblouková varianta

Dekorativní oblouk ve dvořeNa velkém, prostorném nádvoří je vhodnější instalace klenutého vrchlíku. Jedná se o dvouřadý výsadbu hroznů nebo kombinovanou variantu ovocných keřů s ozdobnou vinnou révou. Majitel chalupy má možnost současně poskytnout rodině lahodné jahody a vytvořit neobvyklý kvetoucí ráj.

Hrozny na obloukuAle je tu jedna nevýhoda. Stejně jako ve variantě polokorunu, tak při použití klenby by měla být doporučená výška od země 3,2 metru. To ztěžuje péči o horní část. Je nutné použít žebřík. Ale ve stínu můžete dát stůl na odpočinek nebo skrýt auto z ultrafialového záření slunce. Také klenutá verze nese dekorativní funkci, úzce spojenou s designem krajiny. Oblouková konstrukce je vlastně baldachýn pro hrozny, lezoucí růže, klematis a jiné lány

Podpora pro hrozny je altánK tomu, aby se réva dobře rozvíjela a výnos, je nutné se naučit, jak ji správně svázat.

Jak správně vázat hrozny na mříže?

Nízká poloha hroznů na mřížceKompetentní podvazek k mřížce je stejná cesta rozvoje pro všechny ledviny. Z této operace závisí další vývoj viniče a následně sklizeň. Jak vázat hrozny správně? V letošním roce jsou vinná réva, která přinášejí ovoce, vázána na první řadě. Jejich podvazek je povolen na druhém řádku (částečně).

Možná umístění vinné révy dvěma způsoby:

  1. Ve vodorovném směru.
  2. V nakloněné poloze.

S vertikálním podvarem se nedoporučuje vázání s ledvinami. Vzhledem k tomu, že dochází k intenzivnímu růstu pouze horních očí, což nevyhnutelně povede k zpomalení vývoje nižších ocellí, nebo se vůbec nemusí probudit. Samozřejmě výnos v tomto případě klesá.

Při vázání vinic v šikmé poloze by měl být úhel 45.

Vina by měla být pevně vázána, ale bez ořezáníOpravit vinnou révu je třeba hustě, ale nepoškodit. Za tímto účelem se používají speciální svorky, ale mnoho obyvatel letní tradičně používá drát nebo malé kusy hmoty, jak je znázorněno na fotografii.

Podvazek je vyroben správněOkupace vinařství se zpřísňuje. Každý rok se objeví nové informace a nabízejí se pokročilé známky, které chcete na svém webu připravit. Ale základna zůstává nezměněna – to je gobelín, jako první způsob vývoje viniče! Měla by být nejen solidní a spolehlivá, ale také krásná a čistá.

Video o dvouplášťové mřížce pro hrozny

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

54 − 46 =