Tipy pro pěstování hrušky V paměti Jakovlevu s popisy a fotografiemi

hruška na památku JakovlevuPo mnoho let chovatelé neúnavně pracovali na získávání nových odrůd ovocných stromů přizpůsobených životu v podmínkách našeho složitého klimatu. Při překládání odrůd “Téma” a “Olivier de Serre” byla přijata hruška na památku Jakovleba, jejíž popis a fotografie budou uvedeny v tomto článku.

Popis a vlastnosti

květenství hruškyJelikož se jedná o rychle se rozvíjející strom s vlastním hnojením, tato odrůda se často nachází na osobních pozemcích různých regionů Ruska. Hlavní větve se rozkládají od kmene v pravém úhlu, což je charakteristický rys odrůdy Jákovlevy v hrušce.

Navzdory skutečnosti, že samotný strom je poměrně malý, může pravidelně přinášet 25 kg sklizně již 3 roky po výsadbě, pro kterou je ceněna zahradníci. Podle některých recenzí může být tato částka mnohem vyšší, pokud se o strom správně postaráte.

Výhody a nevýhody

Odrůda má řadu výhod, které ji odlišují od ostatních druhů hrušek:

  • dobrá odolnost vůči nemocem;
  • vysoká zimní odolnost;
  • vlastní plodnost;
  • se projevuje ve věku 3 let;
  • dobrá sklizeň v nízké výšce stromu.

Mezi nedostatky lze poznamenat přítomnost kamenných buněk v hrudi hrušky. Také existují různé druhy hmotnosti a objemu ovoce s vysokým výnosem, nebo s věkem samotného stromu.

Plody

Hruška ovoce Paměť JakovlevuOvoce hrušky Jakovlevova vzpomínka na žlutou barvu s červenou ruměnou. Chutná šťavnatá a sladká, ale ne oříšková. Větve jsou pevně uchyceny, takže není těžké sbírat je ručně. Během přepravy se neroztrhnou a obecně snadno tolerují dlouhé cesty.

Přistání

hruškové sazenice výsadbyPodle popisu zahradníků je hruška Jakovlevova vzpomínek nenáročná v péči o rostlinu. Při plánování pozemku by však měl být vybrán strom pro místo, které je dobře osvětleno slunečním světlem. Vyhýbejte se nížinám, protože na jaře mohou být kořeny vypláchnuty nahromaděním vody z taveniny, což má katastrofální účinek na hrušku. Ze stejného důvodu jej nepokládejte v oblasti, kde podzemní voda proudí blízko k povrchu.

Dávejte pozor na to, aby tam nebyly žádné vysoké stromy, které by na hrušku vrhaly stíny.

Před výsadbou musí být půda předem hnojena. Pro tento účel je vhodná směs humu, vápna a chloridu draselného. Vápno je potřebné k vytvoření slabě kyselého prostředí v půdě v případě, že půda je silně okyselena.

Pěstování hrušky Jakovlevova vzpomínka by se měla vyrábět výhradně na jaře. Ideální je malý kopec, který není vyhozen přímými proudy větru.

Vzhledem k průměrné hustotě koruny a malému rozměru stromu se můžete dobře přizpůsobit.

Při výběru sazenic věnujte pozornost barvě kořenů a kůry. Černé značky a známky hniloby by neměly být. Abyste si byli jisti, že budoucí strom je v dobrém stavu, získávejte sazenice pouze v jeslích, kde se chovají. Vyhýbejte se nákupu s rukama nebo na trhu.

kolík potřebuje kolíkKořeny hrušky rostou v této odrůdě, takže jámy by měly být vyrobeny nejméně o jeden metr hluboké a široké. Země okolo stonku sazenic je kompaktní a nalévá na několik přístupů. Nezapomeňte mulčovat půdu, abyste zabránili růstu plevele.

Koupit sadbu bezprostředně před výsadbou, ale ne dříve.

Vzhledem k tomu, že se jedná o strom s vlastním hnojením, není výsadba plodin určených k opylování povinné. Z tohoto důvodu majitelé malých pozemků vybírají tuto odrůdu. Bohužel nepřítomnost opylovačů může nepříznivě ovlivnit výnos hrušky na památku Jakovlevu. Fotografie a popis kvality plodů stromů rostoucích v místě s rostlinami opylovačů dokazují, že tento způsob výsadby je účinnější.

Péče o hrušku

humusSprávné třívrstvé vrchní oblékání na jaře, léto a podzim se stane závazkem dlouhé životnosti vašeho ovocného stromu:

  • Na jaře používejte minerální hnojiva, která mají příznivý vliv na květy hrušky;
  • V létě bude k dispozici dostatek organických hnojiv;
  • Na podzim obnovte silu rostliny po plodu, přidejte směs s obsahem fosforu a draslíku.

Stromy ve věku 1-2 let musí být chráněny, pokud jsou předpovězeny těžké mrazy. Můžete vylévat hruškovou kousíčku s vodou, abyste vytvořili ledovou kůru. Bude chránit křehký kmen mladé hrušky Jakovlevovy paměti před podchlazením. Fotografie popisující ochranu proti mrazu je uvedena níže. ochrana kufru pomocí ohřívače

Vynikajícím prostředkem pro zahřátí kufru budou obyčejné punčocháče. Obalte je v několika vrstvách kolem stopky. Nad sebou můžete dát speciální síť proti králíkům a myším.

Pokud pečlivě sledujete stav ovocného stromu, včasně dezinfikujte a omlazujte zbytky a poskytněte hojné zavlažování v suchých měsících, bude zdravější a silnější. Hruška Vzpomínka na Jakovlev je považována za jednu z nejlepších odrůd pro výsadbu v regionech naší země, takže určitě neztratíte tím, že ji vyberete pro svou chatu.

Video o hrušce Paměť Jakovlev

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 4 =