Transplantace trvalých květin na květinových záhonů osobních pozemků

Výsadba trvalky na květinovém lůžkuTrvalé okrasné rostliny jsou správně milovány mnoha majiteli domácích pozemků a aktivně se používají v terénní úpravě. Vzhledem k tomu, že tyto plodiny se nemusí každoročně vysévat, pěstování sazenic a jejich přemístění na trvalé místo, kvetoucí a dekorativní listnaté trvalky výrazně ukládají sílu a čas květinářství.

Všechny jsou rozděleny do dvou velkých skupin:

  • zimní, to znamená, že se nebojí zimní zimy a přežijí je na květinovém nebo alpském vrchu;
  • ne zimování, které potřebují každoroční kopání a skladování ve zvláštních podmínkách až do příští vegetační sezóny.

Druhá skupina zahrnuje dahlias, gladiolus a další druhy, z nichž většina je bulbous. Tyto kultury potřebují osobní přístup. Ale co ti, kteří nepotřebují každoroční těžbu ze země a na několik let dobře rostou na jednom místě?

Trvalky v designu krajinyŽádná zelená rostlina se vůbec nemůže věnovat pozornosti. Dokonce i ty nejvíce nenáročné trvalky nejsou výjimkou. Nejprve jsou rostliny potěšeny dobrým růstem a jemným dekorem. Ale po chvíli si květinářka všimne, že:

  • trvalky jsou méně kvetoucí;
  • jednou svěží záclony ve středu ztenčí;
  • rostliny postupně uchopují sousední oblasti.

V tomto případě trvalá kultura vyžaduje transplantaci a omlazení. Jak, kdy a jak často je lepší provádět tento postup?

Periodicita transplantace trvalých okrasných plodin

Jasně kvetoucí květenství trvalkyKaždá trvalka má svůj vlastní čas, kdy je čas opustit místo, kde byla obsazena.

Nejkratší doba mezi převody z cirrus karafiáty, Coreopsis, pyrethrum, některé druhy trvalek fialek a petrklíčů (Primula celoroční výsadba a péče s fotografiemi). Totéž platí pro tymián a oregano, které se často vyskytují na květinových záhonů a mixbordech. Za 2-3 roky je třeba tyto rostliny vysadit. Důvodem ztráty prvního výzdoby, že stárnutí, kořeny rostliny začnou stoupat nad zemí, ve středu závěsu vytvořeného holá místa z loňských sušených kořenů a stonků. Tento účinek vede ke zhoršení výkonu živé části trvalka, jeho vývoj je pouze na periferii a postupně bledne. Proto pravidelně shluky dospělí kopat opatrně rozdělí, a výsledné části jsou zasazeny, prisypaya horní úrodnou půdu. Trvalky lásky lásky téměř všechno

Milovala mnoho pro luxusní vůni a jemnou květiny bílých lilií a dalších odrůd okrasného lilie a kosatce s mělkým kořenovým systémem je transplantovaný rok nebo dva menší.

Pokud toto není provedeno v 4-5 letech šupinaté cibule, lilie a kosatce oddenky se tak prohloubil v půdě, který produkoval jejich klíčky jsou slabé a odmítnou kvést.

Až 6-7 let na stejném místě bez problémů pěstování hostitele, travní pivoňka, trvalka Phlox, stračky a Astilbe, nenáročný Světlé daylilies a další plodiny, které našli při kopání silný oddenek, po mnoho let poskytují rostlině vše potřebné pro růst a kvetení. Při transplantaci velké vzorky je možné a nezbytné ji rozložit, aby se získal mladý výsadbový materiál.

Kdy je nejlepší transplantovat trvalky?

Čas a čas transplantace pro každou rostlinu jsou různéTransplantace a násobení rozdělením oddenků se provádí na jaře nebo na podzim:

  • V prvním případě se rostliny nejlépe tolerují procesem uskutečněným od druhé poloviny dubna do 1. května.
  • Podruhé je možné přenést trvalky na nové místo od srpna do září.

Volba této volby závisí na vysazené plodině. Kvetoucí rostliny v druhé polovině léta jsou nejlépe transplantovány s nástupem tepla a naopak, když se pupeny objevují na jaře, transplantace je odložena až do podzimu.

Mnoho pěstitelů se raději věnuje péči o trvalky koncem léta a začátkem podzimu z nejjednoduššího a srozumitelnějšího důvodu. Během tohoto období mají více volného času na tak příjemnou, ale spíše nepríjemnou práci.

Při podzimní transplantaci však zkušení pěstitelé spojují vážná rizika. Pokud jste trochu pozdě, trvalky, které se znovu nezakládají až do zimy, mohou trpět zimou nebo zemřít úplně. Proto je postup vždy v souladu s dlouhodobou předpovědí počasí, vzhledem k mrazuvzdornosti plodin a klimatickým rysům regionu. Je lepší, pokud během transplantace bude suché počasí s teplotou vzduchu nejméně 12-15 stupňů.

Vlastnosti transplantačních rostlin s různým systémem spalniček

Květinové lůžko z vytrvalých květinVytrvalých rostlin s mělkým kořenovým systémem nebo s vláknité kořeny, nebude hluboko do země vykopat a transplantace není nijak složité. Dokonce ani ztráta nějaké části v tomto případě neublíží, protože to je způsob reprodukce kultury. Výše uvedené se plně vztahuje na fialky, a pyrethrum sedmikráska, Rudbeckia a echinacea, mnoho druhů okrasných a kořeninových rostlin, které patří do rodiny yasnotkovyh, jako Monarda, oregano, Lofant, meduňky a máty.

Nejlepší je transplantace těchto rostlin na podzim, kdy jsou jasně viditelné a vysušená nadzemní část může být odříznuta bez lítosti, poškozených nebo zhnitých oddenků, které mají být odstraněny. Velké záclony jsou rozděleny tak, že výsledné části po výsadbě jsou zakořeněny a dány nové výhonky.

Podobně jdou i duhovky, pivoňky, lilie z údolí a badan. Kořeny těchto rostlin se navzájem liší ve vzhledu, ale za přítomnosti potenciálních růstových bodů, linie brzy dávají nezávislé klíčky.

Většina trvalků se množí a transplantuje rozdělením kořenového systémuNejtěžší je transplantace trvalých plodin s kořenovým systémem. Příkladem je perští a Dicentra máky, vlčí bob, stračky a Aquilegia, které jsou velmi citlivé na poškození kořenů, ale také ani růst, stejně jako jejich protějšky z vláknitých oddenky. Proto taková kultura je lepší, aniž by bylo nutné, aby nerušil, ale jen mírně samostatné dceřinné rostliny, vytvořené na spodní straně zásuvky.

Video o transplantacích trvalých květin

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

68 + = 69